-Update 16 april-
We hebben al gemerkt dat een planning op La Palma altijd anders loopt dan je van tevoren hebt ingeschat. Uiteindelijk komt alles vast goed. Al kunnen we daar wel wat hulp bij gebruiken. Verschillende vrienden en familie hebben al aangegeven dat ze het leuk vinden om te komen helpen en vragen wanneer dat het makkelijkst uitkomt. Natuurlijk is het in de periode van de bouw het leukst als je langkomt in een week dat er ook iets te doen is dat je leuk vindt. Al zal het klussen vast niet het enige zijn waarom je naar dit prachtige eiland wilt komen. Natuurlijk willen we iedereen ook graag het zonnige eiland met zijn prachtige natuur, wandelingen, strandjes en prachtige uitzichten laten zien.
Zoals gezegd, de planning is op La Palma zeker niet in ijzer gegoten, maar in overleg met aannemer Oscar hebben we toch een aardig idee van de werkzaamheden die hij zal doen en wanneer. Wij hoeven hem gelukkig niet te helpen met de bouw van de huisjes, dat is zijn tak van sport. Maar sommige klusjes die wij voor onze rekening nemen komen beter uit voordat hij ergens aan begint en andere juist als hij iets af heeft. Ik heb hiervan een schema gemaakt. Als je zin hebt om ons te helpen: kies een periode die bij je past en kom ons helpen. We zijn blij met alle hulp. En ach…als er toevallig in die periode net geen klusjes zijn zal je je hier vast niet vervelen.
Januari
We hopen dat Oscar eind deze maand gaat beginnen. Dat sluit mooi aan op de voorbereiding die we zelf op het grondstuk deze week af hebben. Maar zijn komst kan zo maar een weekje later worden. Ik verwacht dat we in januari geen grote klussen meer oppakken.
Februari
Het waterbassin dichtmaken en van binnen schilderen (april verder)
Het eerste irrigatiesysteem aanleggen op ons huiskavel (zomer)
De eerste bomen planten (april/mei)
Maart/ April
Groentetuin aanleggen (groentetuin 1 is verkocht, nieuwe groentetuin wordt zomer)
Eerste deel van onze tuin aanleggen
April
Stenen op de muur achter de vakantiehuisjes metselen (samen met Tibor) (Oscar legt eerst elektra aan, leidingen lopen achter deze muur, najaar 2020)
Waterbassin dichtmaken (afmaken)
April/ Mei
Stucen stenen op muur achter vakantiehuisjes (najaar)
Electra aanleggen in Casa Gerard (zomer)
Trap maken op betonpad tussen ons huiskavel en de 2 vakantiehuisjes (najaar)
Eerste bomen planten op huis-kavel
Mei
Casa Gerard stucen (besteden we waarschijnlijk uit aan Jorge)
Parkeerplaats boven maken
Juni
2e en 3e week juni naar Nederland
Hek of reling maken op parkeerplaats boven
Casa Gerard afwerken
Stenen muur achter vakantiehuisjes schilderen (najaar)
Groentetuin voorbereiden
Juni/ Juli/ Augustus
Keuken monteren ons huis (Ikea)
Onze tuin aanleggen deel 2
Irrigatiesysteem aanleggen
September
Kippenhok maken (voorlopig komt er geen kippenhok)
Hek om kippenren zetten (voorlopig komt er geen kippenhok)
Casa Gerard schilderen
Ons huis schilderen (hopelijk)
Lampen ophangen ons huis
Oktober
Cementpaden maken in tuinen (dit gaat Oscar grotendeels doen)
Natuurstenen muur bouwen aan de zuidzijde van ons terras
Bomen planten
Oktober/ November
Keukens monteren vakantiehuisjes (Ikea)
Hok timmeren voor afvalbakken
Stenen op muur achter vakantiehuisjes maken en afwerken (samen met Tibor)
Trap maken tussen ons huis en de parkeerplaats
November/ December
Laatste week november naar Nederland
Tuinen aanleggen vakantiehuisjes
Pergola’s maken in tuinen
Irrigatie aanleggen in tuinen vakantiehuisjes
December
Vakantiehuisjes schilderen
Website aanpassen voor boekingen vakantiehuisjes
Toegangsbord maken
schuin=
onderstreept=
nog niet voltooid
gedaan